Познати се четвртфиналните двојки на ЕП во Германија


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Вчера беше комплетирана осминафиналната фаза на Европското првенство (ЕП) во Германија, кога Турција стана последниот патник во четвртфиналето.

Четвртфиналните дуели ќе се играат в петок и сабота, односно на 5 и 6 јули, по што возбудувањата продолжуваат на 9 и 10 јули со полуфиналните средби.