Познати сите тимови за вечерашната ждрепка во ЛШ


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Вчера се одиграа последните натпревари во квалификациите, по што беа познати сите учесници во групната фаза од Лигата на шампиони (ЛШ), а вечер ќе се одржи и ждрепката.

Тимовите ќе бидат поделени во четири шешири, а Македонија оваа година ќе ја претставуваат Аријан Адеми, Стефан Ристовски и Елиф Елмас.

ШЕШИР 1: Реал Мадрид, Ајнтрахт Франкфурт, Манчестер Сити, Милан, Баерн Минхен, ПСЖ, Порто и Ајакс

ШЕШИР 2: Ливерпул, Челси, Барселона, Јувентус, Атлетико Мадрид, Севиља, РБ Лајпциг и Тотенхем

ШЕШИР 3: Борусија Дортмунд, РБ Салцбург, Шахтар, Интер, Наполи, Бенфика, Спортинг Лисабон и Баер Леверкузен

ШЕШИР 4: Ренџерс, Динамо Загреб, Марсеј, Копенхаген, Клуб Бриж, Селтик, Викторија Плзен и Макаби Хаифа