Познато кога ќе се врати Фабињо!

Повредата на играчот на Ливерпул, Фабињо не е толку сериозна колку што се мислеше на почетокот, пренесуваат медиумите на Островот.

Фабињо имаше задача да го замени повредениот Ван Дајк, па е од исклучителна важност за Јирген Клол.

Англиските медиуми објавија дека Бразилецот најверојатно ќе се врати на терените после репрезентативната пауза на средината на ноември. Тоа е добра прогноза, бидејќи првично се мислеше дека Фабињо може да паузира неколку месеци.

И во најдобар случај Бразилецот ќе пропушти неколку важни натпревари, со Вест Хем и Манчестер Сити во Премиер лигата и со Аталанта во ЛШ.