Пристигна прва реакција од „ѓаволите“ по интервјуто на Роналдо


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Кристијано Роналдо предизвика бура со неговото интервју со Пирс Морган, откако кажа дека Манчестер јунајтед неколку пати се обидел да го избрка, а исто така нема добри односи со тренерот Ерик Тен Хаг.

Португалецот не е среќен затоа што не добива минутажа кај тренерот и поради тоа јавно кажа дека не го почитува, а тоа не им се допадна на дел од навивачите.

Иако веднаш беа најавени жестоки казни од страна на клубот, сепак „ѓаволите“ очигледно ќе почекаат со тоа, а во меѓувреме испратија прво официјално соопштение до јавност.

„Клубот размислува за одговор кога ќе ги дознае сите факти. Во моментов размислуваме само за сезоната“, соопштија од тимот.