Прогноза на „Би-Би-Си“: Аргентина, Португалија и Англија ќе испаднат од СП!?


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Британски „Би-Би-Си“ објави прогнози на резултатите во четвртфиналето на Мундијалот во Катар, а притоа се очекуваат големи изненадувања.

Во улога на фудбалски аналитичар и прогнозер беше Крис Сатон кој досега имаше 55 отсто успешност со резултатите, а сега најави сензација.

Сатон предвиде крај за Аргентинците против Холандија, како и за вицешампионот Хрватска, но очекува изненадување и од Мароко против Португалците.

Неговата прогноза е следна:

Хрватска – Бразил 0-3
Холандија – Аргентина 2-1
Мароко – Португалија 1-0
Англија – Франција 1-2