ПСЖ, Арсенал и Тотенхем заинтересирани за играч на Њукасл

NEWCASTLE UPON TYNE, ENGLAND - OCTOBER 06: Newcastle United's Allan Saint-Maximin during the Premier League match between Newcastle United and Manchester United at St. James Park on October 6, 2019 in Newcastle upon Tyne, United Kingdom. (Photo by Alex Dodd - CameraSport via Getty Images)

Угледниот „Ле10 Спорт“ пренесува дека ПСЖ, Арсенал и Тотенхем се заинтереисрани за ангажман на офанзивецот на Њукасл, Алан Сент Максиман.

Крилниот фудбалер има одлична сезона во таборот на Њукасл, а посебно е добар сега по рестартот на Премиер лигата по принудната пауза од коронавирусот.

Играчот ја игра првата сезона во Њукасл откако реализираше трансфер вреден 16 милиони фунти минатото лето, а сега би можел да направи многу подобар трансфер доколку се потврдат за точни шпекулациите на францускиот медиум.