ПСЖ ќе постави нов светски трансфер-рекорд поради Јамал


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Мундо Депортиво“ објави дека ПСЖ испратил понуда до Барселона од 250 милиони евра за потписот на Ламин Јамал.

Барселона не попушта и не сака да ја продаде младата ѕвезда, иако парижаните веќе неколку пати се обидуваат да го купат Јамал.

ПСЖ очигледно нема намера да запре и ќе испрати нова понуда до Каталонија, а со тоа сака да го урне рекордот кој го постави за Нејмар (220 милиони евра).