Радост на Чаир: Се слави титулата, ечи „Гоце мајсторе“ (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Шкупи одигра 0-0 против Шкендија, иако мечот немаше резултатско значење за чаирчани затоа што претходно ја освоија шампионската титула.

По мечот против Шкендија во Тетово почна прославата на шампионската титула, а навивачите на Шкупи пејат различни песни.

Исто така, може да се слушне и како ечи „Гоце мајсторе“.