Рајковиќ испиша историја со ЦСКА Москва!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Македонскиот тренер Емил Рајковиќ на одличен начин ја предовди ЦСКА Москва, па така го заврши регуларниот дел од ВТБ-лигата без пораз.

ЦСКА Москва синоќа славеше со 100-80, па така Рајковиќ го повтори успехот на Римас Куртинаитис, кој го заврши регуларниот дел со 18 победи и ниту еден пораз.

Оваа сезона се играат повеќе натпревари за разлика од 2013/14 кога е поставен рекордот, па така Македонецот стигна до 22 триумфи по ред и го урна рекордот.