Раониќ изгледа како да изел – слон! (ФОТО)

Тенисерите следната недела ќе се соберат на Мастерсот во Синсинати, кој годинава ќе се игра во Њујорк поради ковид-19, а по него следи и првиот гренслем-турнир, а тоа е Ју-Ес Опен.

Голем дел од тенисерите во претходните месеци вредно тренираа во текот на суспензијата на сезоната и се обидуваа да ја одржат формата, но очигледно Милош Раониќ се опуштил повеќе од што треба.

Диего Шварцман објави фотографија на Инстаграм со тенисерот од Канада, на која сите забележаа дека Раониќ пуштил стомак, а дел од фановите се пошегуваа дека изгледа како да изел сон.

Поранешниот трет тенисер во светот ќе мора да тренира напорно во следните неколку дена за да може малку да се „среди“ за настапот на Мастерсот.

View this post on Instagram

@mraonic 👆👇🎾🔥

A post shared by Diego Schwartzman (@dieschwartzman) on