Реал Мадрид ги избра капитените за следната сезона


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Шпанскиот гигант Реал Мадрид пред неколку дена се раздели со Начо Фернандез, по што реши да постави нови капитени за следната сезона.

Начо се пресели во Ал Кадсија од Саудиска Арабија, а неговата лента ќе ја преземе хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ, додека заменик ќе биде Даниел Карвахал.

По овие двајца, заменици на капитенот ќе бидат Лукас Васкез, Федерико Валверде, Тибо Куртоа и Винисиус Жуниор.