Реал Мадрид најде решение за одбраната во Германија


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Шпанскиот гигант Реал Мадрид во 2024 година планира да тргне по потписот на дефанзивецот на Лајпциг, Мохамед Симакан за да го реши проблемот во одбраната.

Медиумите пишуваат дека Симакан е главен кандидат за трансфер во Мадрид, откако клубот не инвестираше премногу во одбраната затоа што ги ангажира само Фран Гарсија и Кепа Аризабалага.

Планот е да се тргне по потписот на Симакан во летниот проден рок следната година, а на ваков потег се решил претседателот на „кралевите“, Флорентино Перез по лошите настапи на Дани Карвахал минатата сезона.