Ремзи го напушта Арсенал и преминува во редовите на лутиот ривал?


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Велшкиот фудбалер Арон Ремзи може во ова лето да ја промени средината.

Оваа вест веројатно многу ќе ги боли навивачите на Арсенал, а кога ќе слушнат каде може да заврши, можеби ќе ги боли уште повеќе.

За услугите на Ремзи заинтересиран е новиот тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо.