Ренџерс е најнова жртва на Миовски (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот напаѓач Бојан Миовски вечерва ја затресе мрежата на Ренџерс и така потврди дека се наоѓа во одлична форма.

Миовски во 46. минута од натпреварот го матира Рос за да израмни на 1-1 против Ренџерс.