Ристовски со осум голови и титула се збогуваше од ЦСКА Москва


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Најдобрата македонска ракометарка Сара Ристовска постигна осум голови против Ростов Дон (33-31) и помогна на својата екипа да ја освои титулата.

Натпреварот беше решен по продолженија, откако во регуларниот дел заврши 25-25, а Ристовска го заврши мечот со осум погодоци.

Ова за македонската ракометарка беше последен дуел во дресот на ЦСКА затоа што од следната сезона ќе игра за Букурешт.