Робен со лекција за цел свет – на натпревар пристигна со велосипед! ?

Легендарниот Aрјен Робен сезонава се врати во светот на фудбалот, иако се пензионираше во 2019 година. Робен издржа во пензија една годинам па се врати да игра за неговиот матичен клуб Гронинген.

Со оглед на се што постигна во кариерата Робен веднаш ја доби 10-ката и капитенската лента, меѓутоа проблеми му направи повредата, па за во оваа сезона одигра само 44 минути.

Вчера настапи по втор пат и одигра 14 минути кога влезе на местото на Лундоквист, во натпреварот против Утрехт кој заврши 0:0. Она со што овој пат Робен го привлече вниманието е неговото пристигнување на натпреварот.

На оваа средба Робен пристигна со – велосипед!