„Роналдо и Сколс се најдобир фудбалери во мојата ера“


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Капитенот на Манчестер Јунајтед Вејн Руни откри кои двајца фудбалери се најдобри откако тој го следи фудбалот.

Погодувате, се работи за неговите двајца соиграчи, за легендарните фудбалери Пол Сколс и Кристијано Роналдо. Руни моментално е на теститање во екипата во екипата на Манчестер Јунајтед, а за клупскиот сајт истакна дека Пол Сколс и Кристијано Роналдо се над останатите.

„Пол Сколс е еден од најдобрите играчи за врска на сите времиња. Неговите пасови, визија и начин на кој го контролираше темпото се неверојатни“, рече Руни, и додаде:

„Кристијано Роналдо е специјален фудбалер и така стана најдобар на светот. Некои работи кои ги работеше на тренингот ги пренеше и на натпреварите, а тоа се неверојатни работи, нешто што останатите фудбалери не можат ни да го замислат. Тој засекогаш ќе остане запаметен како еден од најдобрите на сите времиња“.