Рубљов треба да оди на психолог – имаше нервен слом пред да испадне од Вимблдон (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Рускиот тенисер Андреј Рубљов ги загуби нервите на мечот против Франсиско Комесана, па на крајот беше елиминиран со 1-3 во сетови од Вимблдон.

Рубљов во третиот сет имаше нервен слом, односно почна да го удира рекетот во својата нога, а навивачите го советуваа да посети психолог со цел да си ги реши проблемите со кои се соочува.