Русите пред исфрлање од ЕП!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Руската репрезентација би можела да биде исфрлаена од Европското првенство.

Руските хулигани во изминатите денови создаваа огромни проблеми во Франција, па им УЕФА им се закани со исфрлање на нивната репрезентација од турнирот.

Меѓутоа нивните навивачи и денес беа проблематични. Употребуваа пиротехнички средства во натпреварот помеѓу Русија и Словачка.

Иначе, нешто помалку Руси допатуваа во Лил, бидејќи голем број од хулиганите беа уапсени претходно. Во притвор беа задржани 43 лица, а сите сега сакаат што побрзо Русите да си заминат.

Како и да е, Русите внесоа немир на Европското првенство и повеќе не се добродојдени во Франција.