Сабаленка му „честита“ на својот стручен штаб: Ви благодарам што загубив уште едно финале


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Белорусинката Арина Сабаленка загуби од Ига Швјонтек во финалето на мастерсот во Рим со 2-6 и 3-6, а потоа иронично испрати порака до својот стручен штаб.

Сабаленка го загуби осмиот меѓусебен дуел против полската тенисерка, а потоа испрати „честитка“ до нејзините тренери.

„Големо благодарам за мојот тим што загубив уште едно финале во кариерата“, кажа Сабаленка.