Саутгејт отпиша уште една ѕвезда за ЕП 2024


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Селекторот на Англија, Герет Саутгејт реши да отпише уште една ѕвезда од англиската Премиерлига за Европското првенство (ЕП) во 2024 година.

Саутгејт реши да го избрише Џејмс Медисон од составот и тој нема да биде дел од ЕП 2024 поради лошите настапи во вториот дел од сезоната.

Медисон настапи на дуелот против Босна и Херцеговина, но не ги оправда очекувањата и поради тоа ќе се врати дома.