Се појавија фотографии од дресовите на Јувентус за следната сезона, еден ги разочара фановите (Фото)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Иако не е помината ни половина сезона, во јавноста веќе почнаа да излегуваат дресовите на големите клубови за следната сезона.

Така на интернет страните специјализирани за фудбалски дресови излегоа фотографии од трите гарнитури на дресови на Јувентус за следната година.

Домашниот дрес е стандарден и на него се враќаат повеќе црни линии кои ќе бидат прекинати на долната страна на дресот, што наиде на одобрување кај фановите, додека гостинскиот ќе биде со тегет боја. Она што ги разочара фановите е третиот дрес кој е портокалов со црни апликации.