Се приближуваме до голем трансфер, Граѓаните ја завршуваат работата со Шпанец!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Уште еден шпански фудбалер наскоро може да заигра во Манчестер Сити.

Нормално, се работи за напаѓачот на Селта, Нолито.

Овој напаѓач моментално е со репрезентацијата на Шпанија на ЕП, игра таму многу важна улога во тимот на Висенте Дел Боске.

Претходно неколку сезони одигра на врвно ниво,  се заинтересира и Барселона, но постои интерес и од од англиската Премиер лига.

Пеп Гвардиола е голем пријател на неговиот начин на игра, го сака по секоја цена во својот тим во наредната сезона, а сите прилики укажуваат и дека ќе го добие.

Како што пренесуваат шпанските медиуми во денешните изданија, Манчестер Сити ја завршува работата околу доведување на 29-годишниот напаѓач на Селта.

Се работи за сума од 18 милиони евра, што и потврдија и поедини телевизии во Шпанија.

Значи, многу сме блсику до еден од трансферите кои можат да го одбележат ова лето.