Што погоди ТЈ за вчерашниот ден и што ни најавува за денешните натпревари?


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Спортското шоу „Overtime with TJ“ продолжува со новите епизода, а може да се каже дека вчерашната прогноза на водителот Јовица Симонски помина добро.

„ТЈ“ во најавата за вчерашните натпревари ги погоди победите на Португалија, Бразил и Швајцарија, за Уругвај иако прогнозираше победа, сепак и ни кажа дека нема да им биде лесно на Уругвајците во натпреварот против незгодната Јужна Кореја.

ВИДЕОТО ЗА ВЧЕРАШНИТЕ НАТПРЕВАРИ

Видеото за денешните натпревари веќе е поставено на каналот, па погледнете што им да каже и како ги најавува натпреварите со кои започнува второто коло на Мундијалот.