Швајцарија пресилна за очајната Италија во осминафиналето на ЕП (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Швајцарската фудбалска репрезентација триумфира со 2-0 против Италија во осминафиналето на Европското првенство (ЕП).

Швајцарија постигна по еден гол во двете полувремиња, и тоа најпрво погоди Фројлер во 37. минута, а потоа стрелаше и Варгас.

Италија одигра очаен натпревар, при што првата шанса во рамките на голот на противникот ја имаше дури во 73. минута.