Симеоне е неверојатен на моменти, синоќа успеа да го изнервира Клоп (ФОТО)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во светот на фудбалот, нема тренер кој го води својот тим поенергично од Диего Симеоне. Аргентинецот го покажа и тоа синоќа во дуелот против Ливерпул.

Голот на Саул од воведниот натпревар му донесе победа на Атлетико Мадрид против Ливерпул со минимални 1:0 од осминафиналето во Лигата на шампионите, а Симеоне имаше своја претстава на овој натпревар.

Успешниот стручњак е подготвен да користи разни трикови за да му помогне на својот тим да победи, особено на Ванда Метрополитано , „дворот“ на воинствените Јорганџии.

Поточно, на еден корнер за Ливерпул, собирачот на топки брзо ја додаде топката на Трент Александер-Арнолд, што изненади „црвено-белите“.

Симеоне потоа веднаш го повикал собирачот на топки од негова близина и му наложил да му пренесе на својот колега порака да не ја враќа топката толку брзо.

Чоло успеа да го вознемири и Клоп. На Германецот воопшто не му се допадна однесувањето на Симеоне, постојаното дофрлување, протестите, мавтањето со рацете, што го натера тренерот на Ливерпул да им се пожали на судиите зошто му е дозволено да го напушти местото означено за тренери.

На крајот од натпреварот, Клоп на кратко им порача на Јорганџиите: „Се гледаме на„ Енфилд “. Ништо не е готово. Нашиот тим ќе биде подготвен“.