Синер сака да го симне Ѓоковиќ до тронот: Главна цел ми е Ролан Гарос!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Италијанскиот тенисер Јаник Синер сака да стигне до првата позиција на АТП-листата и да го симне Новак Ѓоковиќ од врвот.

Синер го освои турнирот во Мајами, по што кажа дека има сè поголема мотивација да го надмине Ѓоковиќ.

„Главна цел ми е Ролан Гарос. По Мајами почнав да размислувам за Монте Карло, кој ќе биде прв мој турнир на земја, немам време за да се прилагодам, ќе видиме како ќе биде“, кажа Синер.