Скандал во Хамбург: Хрвати и Албанци „грмат“ – Убиј го Србинот! (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Хрватските и албанските навивачи се здружија на трибините за време на дуелот меѓу нивните фудбалски репрезентации и испратија провокативни пораки кон Србија.

Навивачите од трибините скандираа „Убиј го Србинот“, а тоа предизвика бурни реакции на социјалните мрежи.