Славески реди победи во БКФЦ – падна и рускиот воин Курданов! (Фото)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Македонскиот воин Горјан Славески запиша нова победа во бокс без ракавици (БКФЦ-шампионатот) и таа беше четвртва по ред, а овој пат му одржа лекција на Русинот Евгениј Курданов.

Курданов немаше среќа на своето деби во БКФЦ-шампионатот, а Славески за првпат не победи со нокаут, туку со едногласна одлука на судиите.

Славески претходно со нокаут ги совлада Далас Дејвисон, Џастон Стил и Рамал Аманов.