Спалети врескаше од гнев по Елмас (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас повторно успеа да го изнервира тренерот Лучано Спалети, кој не беше задоволен од неговиот настап во првото полувреме против Специја.

Спалети почна да вреска на цел глас по Елмас, а тоа можеше да се слушне и за време на преносот на телевизија.