Спејтс потпиша ветерански договор со Клиперс


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Лос Анџелес Клиперс се договори со Марис Спејтс за ветерански договор.

28-годишниот минатата сезона во Голден  Стејт Вориорс имаше учинок од 7.1 поени, 3.3 скока, 0.8 асистенции во 72 натпревари.

Со Давид Вест и Заза Пачулија во ростерот, за Спејтс нема место.