Спектакл на Олстар-мечот: Истокот постигна 211 поени и го победи Западот (Видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Олстар-натпреварот за 2024 година заврши со победа на Истокот од 211-186 против Западот, а Дамиен Лилард го доби трофејот „Коби Брајант“.

Мечот го одбелажаа дури 168 обиди за три поени, а најмногу шутираше Лилард кој постигна вкупно 39 поени и го освои пехарот за најкорисен кошаркар.

Во екипата од Западот најефикасен беше Карл-Ентони Таунс со 50 поени, додека Никола Јокиќ постигна 13, а Лука Дончиќ само седум поени.