Средба очи во очи: Соочувањето на Хабиб и Роналдо е хит!

Едни од најголемите и најпознатите спортисти во светот се Кристијано Роналдо и Хабиб Нурмагомедов, иако и двајцата доаѓаат од различни спортови, сепак тие се одлични пријатели.

Поранешниот борец во Англија ги гледаше натпреварите меѓу Манчестер јунајтед и Евертон, односно Ливерпул и Манчестер сити.

Хабиб притоа го посети и Роналдо со кој имаше средба очи во очи како соочувањата пред борбите, а самата објава привлече големо внимание.

На видеото може да се забележи дека двајцата се обидуваат да се воздржат и да не се насмеат, но прв попушти Роналдо.