Струга замина кон Братислава за мечот со Слован (Фото)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Македонскиот фудбалски шампион Струга ТЛ замина за Словачка каде што утре ќе се соочи против Слован Братислава во првото квалификациско коло од Лигата на шампиони (ЛШ).

Словачкиот шампион ќе биде фаворит во средбата против Струга, но македонскиот тим нема лесно да се предаде.

Натпреварот меѓу Слован и Струга се игра во Братислава од 19 часот.