Тајлер Џонсон се договори со Бруклин


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Слободниот агент кој играше во Мајами Хит минатата сезона се договори за 4-годишна соработка со Бруклин Нетс, а ќе заработи 50 милиони долари.

Мајами го доведе Тајлер Џонсон како слободен агент пред две години и играше на позицијата плејмејкер.

24-годишниот кошаркар имаше проблеми со повреди и одигра само 36 натпревари, но имаше учинок 8.7 поени, 3 скока и 2.2 асистенции по натпревар минатата сезона,