Таткото на Ѓоковиќ заврши во болница поради бизарна повреда


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Срѓан Ѓоковиќ, таткото на тенисерот Новак Ѓоковиќ, вчера заврши во болница откако се здобил со бизарна повреда.

Таткото на Новак се повредил додека хранел птици, односно паднал од стол и се здобил со скршеница на коската на надлактицата.

Новак изминатите денови е во Белград, каде што тренира по елиминацијата од турнирот во Монте Карло.