Тен Хаг преку свој агент во Јунајтед носи напаѓач кој сее страв на Мундијалот


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг избра фудбалер кој ќе биде замена за Кристијано Роналдо во премиерлигашот.

Роналдо си замина пред неколку дена од тимот, откако му беше прекинат договорот, а Тен Хаг веднаш тргна по негова замена и изборот падна на Коди Гакпо.

Гакпо е еден од најдобрите стрелци на Мундијалот и сите селектори и одбрани се плашат од него, а Тен Хаг смета дека тој ќе ги реши проблемите во нападот.

ПСВ ќе го пушти Гакпо само ако стигне понуда од 50 милиони евра, а „ѓаволите“ не би имале проблем да исплатат толку пари за младиот напаѓач.

Тен Хаг, исто така, планира да го активира неговиот агент кој го води и Гакпо, па наскоро би можел да се реализира трансферот.