Тепачка меѓу фудбалерите на Спарта Прага и Галатасарај (Видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Спарта Прага обезбеди пласман во осминафинале на Лига Европа, откако славеше со 4-1 против Галатасарај, но по натпреварот се случи хаос на теренот.

Фудбалерите и стручниот штаб на Галатасарај не можеа да се помират со поразот, па почнаа турканица со противниците.

Потоа почна и бркотница на теренот, но за среќа драмата се смири без посериозни последици.