Тежок удар за Реал Мадрид пред финалето во ЛШ


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Шпанскиот гигант Реал Мадрид дозна лоши вести пред финалето во Лигата на шампиони (ЛШ) против Борусија Дортмунд.

Аурелиен Чуамени нема да настапи во ЛШ против Дортмунд поради повреда на стапалото, а тоа го потврди и тренерот Карло Анчелоти.

„Чуамени нема да биде подготвен за финалето, туку ќе се фокусира на рехабилитација за да биде подготвен за Европското првенство“, кажа Анчелоти.

Финалето во ЛШ меѓу Дортмунд и Реал е закажано на 1 јуни.