Тикет на денот (четврток, 05.07.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Започнува расплетот во ЕУРО и во Копа Америка, а пополека влегуваме и во завршницата од овие турнири. Ова е нашиот предлог супер дабл за денес.

Шпанија – Германија – ГГ3+ @ 2.40 во Mozzart

Овој натпревар може да го наречеме финале пред финале. Од 18:00 ќе се сретнат двете селекции кои прикажаа можеби и најмногу на ова издание од ЕУРО. Во групата, Шпанија многу лесно го освои првото место и запиша три победи и тоа против Хрватска, Италија и Албанија без примен гол, додека во 1/8 финалето ја елиминираа селекцијата на Грузија. Германците пат запишаа досега три победи и едно реми против Швајцарија на натпревар кој немаше никакво значење за нив. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па затоа типуваме ГГ3+ со квота 2.40 во Mozzart.

Жодино – Славија Мозир – 1&0-3 @ 2.15 во Bet365

Жодино ја предадоа лидерската позиција на Динамо Минска после неочекуваниот пораз во Солигорск од Шахтјор. Во моментов се наоѓаат на 2-та позиција на табелата со 3 бода зад Динамо Минска, но имаат и еден натпревар помалку, па со евентуална победа бодовно би биле изедначени. Славија Мозир пак нема пораз во последните пет натпревари, односно во тој временски период запишаа четири реми и една победа. Домаќините на овој натпревар се фаворити, а ние очекуваме победа за нив и натпревар без многу погодоци. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.16


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk