Тикет на денот (четврток, 06.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Мора да се навикнуваме на ваква лоша понуда во наредниот период. Сепак во ниту еден момент нема да ве оставиме без тикет. Ова е нашиот супер дабл предлог за денес.

Египет – Буркина Фасо – 1Х&0-2 @ 1.90 во Mozzart

Селекцијата на Буркина Фасо спаѓа во групата на квалитетни африкански селекции во последно време. Во последното издание од купот на нации испаднаа во 1/8 финалето, но во 2017 година го зазедоа третото место. Египет тогаш заврши како втор и изгубија финале од Камерун, а сега повторно се во иста група. Eгипет во последните пет натпревари има само една победа, додека Буркина Фасо има две реми и три порази. Овде очекуваме Египет да победи на неефикасен натпревар, па затоа се одлучивме да типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.90 во Mozzart.

Јордан – Таџикистан – 1&0-3 @ 2.25 во Bet365

Во Азија се игра веќе втората фаза од квалификациите за СП. Дербито на ова коло е дуелот помеѓу Јордан и Таџикистан, а тоа се две селекции кои пријатно изненадија во претходниот азиски куп. Joрдан во ова издание се наоѓа на 2-то место со 7 освоени бода преку 2 победи, 1 реми и 1 пораз, додека Таџикистан е на 3-та позиција и досега остварија само една победа, а останатите дуели ги запишаа како реми и пораз. Јордан е фаворит на овој дуел, а очекуваме и да ја оправдаат таа улога. Ние одлучивме да типуваме 1&0-3 гола со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.28


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk