Тикет на денот (четврток, 16.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Со оглед дека е четврток и дека е крај на сезоната, денешната понуда е повеќе од добра. Се играат натпревари од плеј оф и вонредни кола. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лас Палмас – Бетис – 2 @ 1.92 во Mozzart

Бетис благодарение на резултатите во април и мај се на високото 6-то место, а добропознато е дека тоа води во Лига Европа. Во претходните пет кола имаат четири победи и реми во градското дерби со Севиља. Малку е изненадувачки дека таква серија од добри резултати дојде после четирите врзани порази пред паузата во првенството. Во неделата го совладаа тимот на Алмерија и сега имаат бод повеќе од Сосиедад кој е на 7-та позиција. Лас Палмас е во очајна серија резултати и запиша пораз на последните осум натпревари. Ние овде типуваме 2 со квота 1.92 во Mozzart.

Лидс – Норвич – 0-2 @ 1.95 во 22Bet

Прашање е кој ќе бдие во финалето од плеј офот во англискиот Чемпионшип. Лидс во првиот натпревар беше поблиску до победа, но реми беше најреален исход после еден тврд натпревар без шанси. Во финишот на првенството Лидс имаше една победа во последните пет натпревари и втората позиција им ја препушти на тимот на Ипсвич. За Норвич пак се знаеше дека не можат да стигнат на првите две места и дека ќе мора да се потрудат во плеј оф за да стигнат до елитата. Овде повторно ние очекуваме мирен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 1.95 во 22Bet.

Копенхаген – Митиланд – ГГ3+ @ 1.97 во Bet365

Серијата од четири последователни победи, го врати Копенхаген во трката за титула во данската Супер лига. Дали ќе останат шампиони, тоа ќе видиме за релативно краток период. Во моментов имаат 58 бода и се наоѓаат на 2-то место со еден бод помалку од Бронби, но и еден натпревар помалку. Митиланд пак има исто 58 бода, па и за нив важи истото што и за Копенхаген, само мора да нагласиме дека ова е многу тешко гостување. Ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 1.97 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.38


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk