Тикет на денот (четврток, 23.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес понудата е послаба, но сепак имаме натпревари од баражот и од завршницата на куповите, а тоа е доволно за да составиме тикет на денот.

Каљари – Фиорентина – 2 @ 1.78 во Mozzart

Поради финалето на конференциската лига, Фиорентина овој натпревар ќе го изигра пред време, а потоа им претстои и заостанатиот натпревар против Аталанта кој ќе се игра после финалето против Олимпијакос. Сите три натпревари се важни за Фиорентина, но дуелот со Пирејците е најважен бидејќи може да им го донесе првиот трофеј во историјата, а исто така и пласман во Лига Европа за следната сезона. Каљари со победата над Сасуоло ги реши своите дилеми околу опстанокот и сега се веќе на сигурно. Ние овде очекуваме Фиорентина да ги земе трите бода и типуваме 2 со квота 1.78 во Mozzart.

НЕЦ – Го Ахед – 1 @ 1.99 во 22Bet

Во неделата заврши холандската Ередивизија, а титулата сосема заслужено припадна на ПСВ. Во ЛШ ќе игра и Фејнорд, додека во квалификации за елитното натпреварување ќе биде Твенте. Овие две екипи ќе играат плеј оф за да стигнат до конференциската лига. НЕЦ е фаворит на домашен терен и оваа екипа имаше одлична сезона зад себе и сето тоа се круниса со пласман во финалето од холандскиот куп, но за жал беа поразени од Фејнорд. Го Ахед завршија на 9-то место и имаа одлична предност во однос на 9-то пласираниот тим на табелата. Овде ние очекуваме 1 со квота 1.99 во 22Bet.

Микели – Јаро – 2 @ 1.52 во Bet365

Што се однесува до скандинавските лиги, посебно овие ниските, нив ќе ги следиме цело лето. Во втората лига од Финска изиграни се 7 првенствени рунди и лидер е типот на КТП. Јаро е на третото место и сега гостува кај Микели, екипата која во минатата сезона не успеа да стигне до елитата и покрај тоа што играа во плеј оф. Се уште Микели нема ниту една победа, а не веруваме дека таа серија ќе ја прекинат денес. Ние се одлучивме да типуваме 2 со квота 1.52 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.38


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk