Тикет на денот (четврток, 30.05.2024)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Стигнавме до завршницата од сезоната и на програмата денес имаме доста натпревари од баражите за опстанок, но и за влез во елитните рангови. Ова е нашиот предлог супер дабл за денес.

Кремонезе – Венеција – 1Х&0-3 @ 1.73 во Mozzart

Стигнавме до крајот и на доигрувањето во Серија Б, а останаа уште два финални натпревари каде што ќе го добиеме последниот патник за Серија А. Во првиот натпревар, Кремонезе ќе го дочека тимот на Венеција, а овие два тима во регуларниот дел завршија на 4-то и 3-то место. Домаќините во ½ финалето го елиминираа Катанзаро со вкупен резултат 6-3, додека Венеција беа подобри од Палермо со резултат 3-1. И двете екипи до неодамна играа во Серија А, па сигурно знаат како е да се играат вакви натпревари. Ние овде очекуваме да типуваме 1Х&0-3 гола со квота 1.73 во Mozzart.

Чешке Будејовице – Таборско – ГГ3+ @ 2.40 во Bet365

Стигнавме до самата завршница и во првенството од Чешка, а преостана да се дознаат патниците во втората лига и тоа преку баражот. Домаќините завршија на претпоследната 15-та позиција на табелата со 29 освоени бода што на крајот беше само 2 бода повеќе од последнопласираниот тим на Злин. Интересно е да се нагласи тоа што во актуелната сезона имаа најлоша одбрана од сите тимови и на 35 изиграни натпревари примија дури 70 голови. Екипата на Таборско сезоната ја заврши на 3-та позиција во втората лига и тоа беше доволно за да стигнат само до бараж. Ние овде очекуваме двата тима да играат ефикасно, па затоа типуваме ГГ3+ со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.15


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk