Тикет на денот (недела, 02.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Оваа недела е послаба, а така ќе биде и во наредните три месеци додека да започне комплетната фудбалска сезона. Измеѓу ќе имаме можност да гледаме уште едно издание на ЕП кое ќе започни за околу две недели. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аталанта – Фиорентина – 1 @ 1.55 во Mozzart

Ова е заостанат натпревар од италијанската Серија А. Сезоната заврши во минатиот викенд, а остана да се доигра уште дуелот помеѓу Аталанта и Фиорентина кој беше одложен. Домаќините се на 4-то место и со евентуална победа на овој дуел би стигнале до третата позиција, но тоа не им значи многу бидејќи се сигурни учесници во Лигата на шампиони. Фиорентина пак е на 8-то место и не можат ниту горе, а ниту долу, па на овој дуел ќе играат чисто формално. Ние овде типуваме 1 со квота 1.55 во обложувалницата на Mozzart.

Алборг – Вендсисел – 1 @ 1.55 во 22Bet

Екипата на Алборг ги видовме во добро светло оваа сезона, па сега може да кажеме дека оправдано ќе се преселат во данската елитна лига. Во последните два натпревари запишаа две победи и на овој натпревар влегуваат со одлично расположение. Вендсисел ќе остане во втората лига и во моментов имаат 43 бода, а зад себе три порази и едно реми во последните четири натпревари. Како и да е, домаќините се поквалитетни, па очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.55 во 22Bet.

Копавогур – Бреидаблик – 2/2 @ 1.88 во Bet365

Во исландската лига стигнавме до 9-то коло. После 8 изиграни натпревари домаќините собраа само 7 бода, но постигнаа и само 8 погодоци што јасно укажува дека овој тим има проблеми со ефикасноста. Гостите пак се со огромни амбиции за оваа сезона и ќе ја „бркаат“ лидерската позиција која ја има Викингур во овој момент. Веруваме дека Бреидаблик може без поголеми проблеми да слави на овој натпревар, па затоа ние типуваме 2/2 со квота 1.88 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.51


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk