Тикет на денот (петок, 07.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес имаме интересна понуда пред нас и покрај тоа што немаме првенствени натпревари, барем во најјаките лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Полска – Украина – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Двете репрезентации ќе бидат дел од ЕП во Германија каде што стигнаа преку успешно изиграниот бараж. Во доигрувањето се најдоа благодарение на добрите настапи во лигата на нации, а мора да се признае дека квалификациската група во која беше Украина беше многу тешка за разлика од таа каде што учествуваше полска. Украинците беа трети зад Англија и Италија, додека пред Полска беа Албанците и Чесите. Овие две земји се во многу добар однос, посебно во претходните две години. Ние веруваме дека на овој натпревар ќе има најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Мароко – Замбија – 1&0-3 @ 1.80 во 22Bet

Мароко во овие квалификации започнаа добро. Тие после еден изигран натпревар се наоѓаат на лидерската позиција на табелата и имаат 3 бода исто колку и другите конкуренти, но имаат и натпревар помалку што им дава предност на првото место. Замбија пак изигра два натпревари и запиша една победа и еден пораз, а нивните амбиции се исто така насочени кон директен пласман во втората фаза од овие квалификации. Мароко се издвојува како фаворит на овој натпревар, а ние очекуваме 1&0-3 гола со квота 1.80 во 22Bet.

Дери Сити – Галвеј – 1 @ 1.80 во Bet365

Дери имаше одлична серија резултати, но влегоа во мала криза каде што запишаа еден пораз и две реми, но во последниот натпревар победија без поголеми проблеми и славеа против екипата на Ватерфорд со убедливи 3-0. На овој натпревар влегуваат со добро расположение и веруваме дека така и ќе продолжат. Нивниот противник, Галвеј, после фантастичните резултати запишаа пораз во последното коло и тоа неочекуван од екипата на Ст. Патрикс. Според сите параметри, екипата на Дери Сити е фаворит и веруваме дека ќе победат без поголеми проблеми. Ние типуваме 1 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.83


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk