Тикет на денот (петок, 17.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Пред нас е последниот фудбалски викенд со полна понуда за оваа сезона. Некои првенства завршуваат, а некои продолжуваат да играат бараж. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Горник – Пушча – 1 @ 1.90 во Mozzart

Екипата на Горник во еден период беа и најтрофејниот полски клуб. Дури 14 пати беа шампиони, но ги престигнаа фудбалерите на Легија од Варшава. Можеби ова беше сезона во која можеше Горник да стигне до 15 титули, но попуштија во многу лош период и во претходните две кола зедоа само еден бод. Пушча е тим кој се уште нема обезбедено опстанок, но барем во моментов се на сигурно и имаат четири бода повеќе од тимот кој е дел од црвената зона. Ние овде сметаме дека домаќините можат да земат три бода и типуваме 1 со квота 1.90 во Mozzart.

Младост – ТСЦ – 2 @ 1.73 во 22Bet

Во српската Супер лига многу работи се јасни. Црвена Звезда е новиот шампион, а за второто место се борат екипите на Партизан и ТСЦ. Домаќините се надвор од конкуренција и тие немаат шанси за да стигнат до позиција која може да ги одведи во Европа, додека ТСЦ пак има сигурен пласман во квалификациите за Лига Европа, но има и реални шанси да стигне до втората позиција и да се борат за пласман во најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони. Ние овде очекуваме гостите да земат три бода и типуваме 2 со квота 1.73 во 22Bet.

Дандалк – Шамрок – 2&0-3 @ 2.30 во Bet365

Ова е дуел на два тима кои го одбележаа ирското првенство во претходната деценија. Прво доминираше Дандалк, а потоа приматот го презеде Шамрок. Оваа сезона послабо започнаа и едните и другите, а тимот на Дандалк е во голема криза. После 16 изиграни кола, Шамрок е на 3-то место со три бода помалку од Шелбурн, а домаќините се последни на табелата со само една победа и вкупно 9 бода. Интересен е податокот дека Дандалк на домашен терен во последните пет натпревари изиграа четири пати без погодоци и еднаш славеа со 2-0. Наш предлог за овој дуел е 2&0-3 гола со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.56


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk