Тикет на денот (петок, 24.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес има солидна понуда за обложување, а ние за вас спремивме одличен тикет на денот.

Австрија – Хартберг – ГГ3+ @ 1.82 во Mozzart

Бараж за пласман во Лигата на  конференции каде силите ќе ги одмерат Австрија и Хартберг. Австрија во претходното коло го елиминираше Волфсбуергер, екипа која беше подобро пласираа. Во финалето на баражот се играат два натпревари,а реваншот се игра во вторник. Австрија е  во предност како домаќин во овој меч, но сигурно не чека неизвесен дуел. По традиција овие екипи играат натпревари со  многу голови, па нашиот предлог е ГГ3+ со квота 1.82 во Mozzart.

Џенова – Болоња -ГГ @ 1.75 во 22Бет

Натпревар од последното коло во Серија А кој е без резултатско значење. Имено, двете екипи веќе ја остварија својата цел. Џенова избори опстанок уште пред неколку кола, додека Болоња одигра историска сезона и обезбеди пласман во Лигата на шампиони. Поради тоа очекуваме растеретен натпревар без притисок и надигрување на двата тима .Тоа е предуслов за многу голови па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Џирона – Гранада -3+ @ 1.75 во 22Бет

Џирона игра фантастична сезона и на крајот ќе заврши на третото место а табелата,  што малкумина можеа да го  предвидат на почетокот на сезоната. Тоа е историски успех бидејќи Џирона обезеди пласман  во Лигата  на   шампиони. Во последното коло ја пречекува Гранада, која веќе се пресели во втора лига.Поради тоа се очекува со победа да ја затвори сезоната пред своите навивачи. Овој  меч ќе биде и едно  големо славење за историскиот  успех,па очекуваме натпревар со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.57


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk