Тикет на денот (петок, 31.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес понудата е слаба, но тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Есбјерг – АБ Копенхаген – 1/1 @ 1.67 во Mozzart

Есбјерг е лидер на табелата и досега имаат освоено 65 бода, поточно 6  повеќе од второпласираниот тим на Архус Фремад. Тие имаат за играње уште три натпревари, а оваа предност не веруваме дека ќе ја прокоцкаат, па може да кажеме дека домаќините се новите членови на данската елита. АБ Копенхаген е на последната позиција од групата за промоција, па тие повторно ќе останат во втората лига бидејќи немаат шанса за да направат некако успех. Овде очекуваме домаќините да доминираат и типуваме 1/1 со квота 1.67 во Mozzart.

СЈК – Мариенхам – 1/1 @ 2.25 во 22Bet

Во Финска се игра со полна пареа, а во еден од денешните дуели ќе се сретнат екипите на СЈК и Мариенхам. Домаќините досега забележаа фантастични резултати и се наоѓаат на 3-та позиција со само еден бод помалку од лидерот КуПС. Гостите пак играат променливо, а во последните пет натпревари бележат лоши резултати, поточно запишаа само една победа, а останатите дуели им се реми и порази, па затоа и се наоѓаат на втората половина од табелата која води во доигрување за опстанок. СЈК се издвојува како фаворит на овој натпревар, а ние типуваме 1/1 со квота 2.25 во 22Bet.

Дрогеда – Шамрок – 2 @ 1.50 во Bet365

Редовно коло се игра денес и во ирската Премиер лига. Од 20:45 часот ќе се сретнат екипите на Доргеда и Шамрок. Домаќините играат доста лошо и најдобар доказ за тоа ни е фактот што досега освоија само 15 бода од 17 изиграни кола. За разлика од нив, гостите се на горниот дел на табелата и се со амбиции да се борат за европските купови, поточно да стигнат до квалификациите што и не е мала работа. Според сите параметри, овде предност имаат гостите, па затоа се одлучивме да типуваме 2 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.63


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk