Тикет на денот (понеделник, 27.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Поголем дел од лигите веќе завршија во претходните денови, а се уште се игра во баражите и ни претстои финалето на Лигата на шампиони. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

АИК – Гетеборг – 1 @ 2.00 во Mozzart

Домаќините одлично ја започнаа сезоната и во првите пет кола имаа 3 победи и две реми. Вторите пет рунди донесоа голем пад и екипата од Стокхолм запиша четири порази и само еден триумф. Крајниот резултат е дека досега собраа 14 бода од 10 натпревари и се наоѓаат на 10-то место. Гетеборг се пак дури на 13-та позиција, а од нив искрено не очекуваме кој знае каков успех оваа година. Ние очекуваме на овој дуел домаќините да земат три бода и типуваме 1 со квота 2.00 во Mozzart.

ВПС – Интер Турку – 1 @ 1.95 во 22Bet

ВПС беше на врвот пред три кола во финската Веикаус лига, а потоа изиграа два пати со КУПС и еднаш со Хелсинки. Тоа се двата тима кои ги одбележаа претходните неколку сезони. ВПС започна солидно и после 8 изиграни натпревари собраа 16 бода и се наоѓаат на 3-то место на табелата, додека Интер Турку е на 10-та позиција со вкупно 5 бода и учинок од 1 победа, 2 реми и 5 порази. Според моменталната ситуација, ВПС е фаворити и очекуваме да ја искористат кризата на Интер Турку. Типуваме 1 со квота 1.95 во 22Bet.

Стабаек – Егерсунд – 4+ @ 2.20 во Bet365

Стабак е вистинско освежување во втората лига на Норвешка и тие имаат 15 бода од првите 8 натпревари. Само три помалку имаат од лидерот Конгсвингер и два од Валеренга. Сега им следува гостување кај Стабаек, тим кој е многу искусен и еднаш беа дури и шампиони во Новрвешка. Егерсунд дебитира во втората лига, а клубот е формиран на почетокот на ова лето. Како и да е, на овој дуел би требало да има голови, а ние типуваме 4+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3658.58


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk